KOŚCIÓŁ W ROWACH

  

Niedziela – 9 lipca - godz. 2000 – Spotkanie z ciekawym człowiekiem

 

Krzysztof Błażyca
Od lat zaangażowany w promocję działań pomocowych i misji w Afryce. Dziennikarz, inicjator akcji na rzecz „dzieci ulicy” z Zambii i budowy studni w Nigerii organizowanych przez „Małego Gościa Niedzielnego”. Autor książki „Tego drzewa nie zetniesz”, publikacji i wystaw fotograficznych poświęconych życiu w Afryce. Prezes Fundacji, koordynator projektów pomocowych w Kenii i Ugandzie.

 

Niedziela – 16 lipca godz. 2000 – Spotkanie z ciekawym człowiekiem

 

Tadeusz Biedzki 

Polski pisarz, dziennikarz, podróżnik, przedsiębiorca i dyplomata. Autor książek podróżniczych i powieści sensacyjno-historycznych. Nagrodzony m.in. Bursztynowym Motylem im. Arkadego Fiedlera za książkę „W piekle eboli”. Podróżnik wędrujący z żoną Wandą głównie po Trzecim

Świecie. Właściciel kilku firm. Konsul honorowy Republiki Łotewskiej w Katowicach.

 

Sobota 22 lipca od godz. 1500 – Plac przy kościele

 

Piknik Parafialny "Przystanek na Drodze św. Jakuba w Rowach"

 

Niedziela 23 lipca – Dzień św. Krzysztofa

 

Dzień modlitw za kierowców i święcenie pojazdów

 

Sobota 5 sierpnia od godz. 1500 – Plac przy kościele

 

Piknik Parafialny " U Matki Bożej w Objeździe"

 

Niedziela 6 sierpnia godz. 2000 – Spotkanie z ciekawym człowiekiem

 

Elżbieta Ruman

Dziennikarka i publicystka. Pracuje w TVP, współpracuje z Polskim Radiem i warszawskim tygodnikiem „Idziemy”. Jest autorką wielu programów publicystycznych i filmów dokumentalnych oraz twórczynią wielu reportaży pokazujących to, co na świecie najpiękniejsze: wyjątkowych, niezwykłych i po prostu dobrych ludzi.

 

 

Niedziela 20 sierpnia godz. 2000 – Spotkanie z ciekawym człowiekiem

 

Stefan Czarniecki

Podróżnik, dziennikarz, autor książki „Dalej od Buenos”, członek Alpinus Expedition Team. Eksplorator dziewiczych rejonów świata – przede wszystkim ukochanej przez niego Ameryki Południowej. Teksty jego autorstwa publikują m.in: „Rzeczpospolita”, „Nowe Państwo”, „Gazeta Polska Codziennie”, „Polonia Christiana”, „npm”, „National Geographic-Traveler” „Podróże”, „Poznaj Świat”.