To była Noc walki o Błogosławieństwo dla Polski

Jest luty 2022r. Rosja dokonała zbrojnej agresji na Ukrainę. Zagrożony jest pokój na świecie. Jest realna groźba rozpętania III wojny światowej,  jest groźba użycia broni nuklearnej. We wszystkich parafiach w Polsce i wielu na świecie organizowane są akcje modlitewne … w Bogu nadzieja!

W całym kraju, już w listopadzie, rozpoczęły się w parafiach modlitwy do Św. Andrzeja Boboli o pokój, a dzisiejszej nocy z 26 na 27 lutego odbyła się Noc Walki o Błogosławieństwo dla Polski.

Z inspiracji i natchnienia Matki Bożej, pomysłodawcą i organizatorem był ks. Dominik Chmielewski wraz z Wojownikami Maryi. Jak mówi ks. Dominik, zaraz po zakończeniu Nowenny do Św. Andrzeja Boboli, w czasie rozeznawania Matka Boża bardzo mocno włożyła mi w serce przygotowanie tego wydarzenia, […] nie mogliśmy wówczas przypuszczać, że ustalona data tego wydarzenia tak mocno będzie współgrać z wydarzeniami, które teraz się dzieją.  

W modlitwie za Ukrainę, za Rosję, za Polskę, za ochronę jej granic, za pokój na świecie tej nocy jednoczyli się wierni na całym świecie. Modlono się w 650 parafiach Polsce. Modlili się również wierni w Australii, Austrii, Belgii, Białorusi, Czechach, Danii, Estonii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Irlandii, Islandii, Japonii, Kamerunie, Kirgistanie, Litwie, na Łotwie, w Medjugorie, Niemczech, Nowej Zelandii, Rosji, Słowacji, Szwajcarii, Szwecji, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, we Włoszech. W bazylice NMP Niepokalanej Wszech pośredniczki Łask w Niepokalanowie Mszy Świętej przewodniczył ks. Dominik Chmielewski. Dzięki transmisji on-line[1] w modlitwie duchowo łączyło się tysiące wiernych w domach. Nieprawdopodobny zryw modlitewny. Tak działać może tylko Matka Boża.

Głęboko zapadają w serce słowa ks. Dominika: […] przychodzimy z Wieczności … Bóg nosił nas pod Swym Sercem zanim stworzył świat, … każdy ma określoną przez Niego misję, potem dostaje dar życia, by ją wypełnił. […] Na początku Eucharystii nie tylko przepraszajmy Boga za nasze grzechy, ale też powiedzmy Bogu Amen na wszystko, co będzie planem dla każdego z nas w tych trudnych czasach, by nas ukształtował Mocą Swojego Ducha, o odwagę i męstwo, abyśmy wypełnili do końca misję i przeznaczenie, które nam dał.  

Czy rozeznamy tę misję? Czy ją wypełnimy? Każdy z nas ma wolną wolę. Może wybierać. Może urządzać ten świat z wolą Bożą, ale może też niszczyć Boży porządek i zaprowadzać swój. Np., ateistyczny, komunistyczny, … jak się to kończy … wystarczy prześledzić historią.

Ksiądz Dominik Chmielewski często powtarza, że Polska jest absolutnym fenomenem religijno-duchowym na mapie świata. Mówi to na podstawie m.in. wieloletnich obserwacji z wyjazdów rekolekcyjnych do różnych zakątków świata. Przyznaje, że owszem można narzekać, bo są powody, ale uważa, że różnica pomiędzy Polską a różnymi narodami szczególnie wynika z tego, że Maryja jest Królową naszej Ojczyzny. Jesteśmy nieprawdopodobnie chronieni i błogosławieni. To Ona chroni wiarę w naszych sercach, chroni nasz Kościół i nasze Sakramenty.

Ta nocna modlitwa była również modlitwą o świadomość ludzi. Czy my dzisiaj jesteśmy świadomi tego, co się dzieje na świecie?

Ks. Dominik pyta: Czy mamy świadomość jakie czasy nadchodzą i jak bardzo potrzebujemy być świadomi i zjednoczeni w walce o najwyższe cele, o przeżycie? […] My naprawdę mamy światłych kapłanów i światłych biskupów. Mamy wspaniałych ludzi, którzy mają serca wyczulone na to, co się zbliża, co się dzieje. […]. Czy my naprawdę odpowiemy dzisiaj na to wezwanie Nieba i staniemy jako ci, którzy pokażą, gdzie tak naprawdę można spodziewać się, tylko i wyłącznie, ratunku przed zagładą świata, która grozi dzisiaj naprawdę całej naszej planecie?

                                                                                                                                                                                            JSP