O G Ł O S Z E N I A D U S Z P A S T E R S K I E

V NIEDZIELA ZWYKŁA

9 lutego 2020

1. We wtorek, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Wzywała do modlitwy oraz pokuty. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień, stając się w krótkim czasie centrum kultu maryjnego we Francji. Dziś do Lourdes przybywają chorzy pielgrzymi z całego świata.


2. Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorego. Msza Święta w intencji chorych i cierpiących zostanie odprawiona w Objeździe o godz. 16.30 i Rowach o godz. 18.00. Zatroszczmy się, aby mogli w niej uczestniczyć wszyscy, którzy pragną swoje trudy zjednoczyć z krzyżem Chrystusa i przyjąć sakrament namaszczenia.


3. W piątek, 14 lutego, obchodzimy święto Świętych Cyryla i Metodego – Patronów Europy. Modlimy się za narody słowiańskie.


4. Tego samego dnia tradycja wspomina Świętego Walentego, kapłana rzymskiego, który w 269 roku poniósł śmierć męczeńską, gdyż mimo tortur nie chciał wyrzec się Chrystusa. Wspominany jest jako m.in. patron zakochanych. Niech to będzie okazja także do modlitwy, podziękowania Panu Bogu za miłość, którą nas obdarzył, i za bliskich, którzy nas kochają. Pamiętajmy też o narzeczonych z naszej wspólnoty parafialnej i prośmy, aby ich wzajemna miłość umacniała się i aby z Bogiem weszli na wspólną drogę życia.


5. Zapraszam w tym roku na Pielgrzymkę do Ziemi Świętej w terminie od 14 do 22 października tego roku. Program pielgrzymki wywieszony jest w tablicy ogłoszeń. Zapisy do 9 lutego.


6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Pielgrzym.


7. Dziękuję za troskę o kościół:


SERDECZNE ŻYCZENIA I DAR MODLITWY

NIECH TOWARZYSZĄ WSZYSTKIM OBCHODZĄCYM

W NAJBLIŻSZYCH DNIACH URODZINY I IMIENINY


SZCZĘŚĆ BOŻE !!!